Czech Tour

Table

 RidersTeamsTime
1Daryl Impey
Mitchelton-Scott
Mitchelton-Scott13h 22' 59''
2Lucas Hamilton
Mitchelton-Scott
Mitchelton-Scott+9''
3Michael Kukrle
Elkov - Author
Elkov - Author+33''
4Felix Großschartner
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+43''
5Jack Haig
Mitchelton-Scott
Mitchelton-Scott+1' 05''
6Jan Bárta
Elkov - Author
Elkov - Author+1' 19''
7Jakub Otruba
Elkov - Author
Elkov - Author+1' 21''
8Karel Hník
Elkov - Author
Elkov - Author+1' 47''
9Piotr Brozyna
CCC Development Team
CCC Development Team+1' 52''
10Marijn van den Berg
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel+1' 56''
11Roland Thalmann
Team Vorarlberg - Santic
Team Vorarlberg - Santic+1' 56''
12Ildar Arslanov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+2' 03''
13Jan Maas
Leopard Pro Cycling
Leopard Pro Cycling+2' 06''
14Szymon Rekita
Leopard Pro Cycling
Leopard Pro Cycling+2' 06''
15Colin Stüssi
Team Vorarlberg - Santic
Team Vorarlberg - Santic+2' 09''
16Davide Gabburo
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+2' 12''
17Giovanni Visconti
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+2' 12''
18Patrick Schelling
Team Vorarlberg - Santic
Team Vorarlberg - Santic+2' 22''
19Jens van den Dool
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel+2' 25''
20Stephan Rabitsch
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+2' 52''
21Torstein Træen
Uno-X Norwegian Development Team
Uno-X Norwegian Development Team+2' 58''
22Dominik Neumann
Elkov - Author
Elkov - Author+3' 00''
23Kamil Malecki
CCC Development Team
CCC Development Team+3' 31''
24Stef Krul
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel+3' 38''
25Jonas Abrahamsen
Uno-X Norwegian Development Team
Uno-X Norwegian Development Team+4' 11''
26Anatoliy Budyak
Wibatech - Merx
Wibatech - Merx+4' 25''
27Andreas Schillinger
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+4' 52''
28Radoslav Rogina
Adria Mobil
Adria Mobil+4' 52''
29Christoph Pfingsten
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+4' 54''
30Maarten de Jonge
Monkey Town - à Bloc CT
Monkey Town - à Bloc CT+5' 21''
31Christopher Juul-Jensen
Mitchelton-Scott
Mitchelton-Scott+5' 39''
32Sjoerd Bax
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel+5' 46''
33Sergey Shilov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+5' 50''
34Hideto Nakane
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+6' 14''
35Masakazu Ito
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+6' 17''
36Szymon Tracz
CCC Development Team
CCC Development Team+6' 23''
37Michal Paluta
CCC Development Team
CCC Development Team+6' 26''
38Adriaan Janssen
Monkey Town - à Bloc CT
Monkey Town - à Bloc CT+6' 37''
39Adam Stachowiak
Voster - ATS Team
Voster - ATS Team+6' 56''
40Ben Hill
Ljubljana - Gusto - Santic
Ljubljana - Gusto - Santic+7' 18''
41Dylan Bouwmans
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel+7' 52''
42Anders Skaarseth
Uno-X Norwegian Development Team
Uno-X Norwegian Development Team+8' 36''
43Rubén Acosta
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+9' 02''
44Vladislav Kulikov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+11' 13''
45Pawel Cieslik
Wibatech - Merx
Wibatech - Merx+11' 35''
46Patryk Stosz
CCC Development Team
CCC Development Team+11' 37''
47Maciej Paterski
Wibatech - Merx
Wibatech - Merx+11' 37''
48Jack Burke
Leopard Pro Cycling
Leopard Pro Cycling+11' 46''
49Ådne Holter
Uno-X Norwegian Development Team
Uno-X Norwegian Development Team+12' 15''
50Jannik Steimle
Team Vorarlberg - Santic
Team Vorarlberg - Santic+12' 27''
51Atsushi Oka
Japan
Japan+12' 29''
52Rick Pluimers
Monkey Town - à Bloc CT
Monkey Town - à Bloc CT+12' 29''
53Maximilian Kuen
Team Vorarlberg - Santic
Team Vorarlberg - Santic+12' 39''
54Shane Archbold
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+12' 47''
55Žiga Grošelj
Adria Mobil
Adria Mobil+12' 48''
56Antonio Santoro
Monkey Town - à Bloc CT
Monkey Town - à Bloc CT+12' 51''
57José Manuel Díaz
Team Vorarlberg - Santic
Team Vorarlberg - Santic+12' 53''
58Massimo Rosa
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+13' 09''
59Petr Rikunov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+13' 36''
60Minne Verboom
SEG Racing Academy
SEG Racing Academy+15' 27''
61Igor Boev
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+15' 45''
62Aljaž Prah
Ljubljana - Gusto - Santic
Ljubljana - Gusto - Santic+15' 56''
63Davide Orrico
Team Vorarlberg - Santic
Team Vorarlberg - Santic+16' 09''
64Danny van der Tuuk
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel+16' 20''
65Damiano Cima
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+16' 28''
66Luca Pacioni
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+16' 56''
67Leszek Plucinski
Voster - ATS Team
Voster - ATS Team+17' 33''
68Iver Skaarseth
Uno-X Norwegian Development Team
Uno-X Norwegian Development Team+17' 44''
69Alexander Krieger
Leopard Pro Cycling
Leopard Pro Cycling+17' 54''
70Rok Korošec
Ljubljana - Gusto - Santic
Ljubljana - Gusto - Santic+18' 02''
71Roberto González
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+19' 08''
72Jason van Dalen
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel+19' 40''
73Manabu Ishibashi
Japan
Japan+20' 41''
74Dušan Rajovic
Adria Mobil
Adria Mobil+21' 03''
75Matthias Krizek
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+21' 13''
76David Per
Adria Mobil
Adria Mobil+21' 23''
77Juraj Sagan
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+21' 53''
78Mateusz Taciak
Voster - ATS Team
Voster - ATS Team+22' 07''
79Daniel Lehner
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+22' 11''
80Matic Grošelj
Ljubljana - Gusto - Santic
Ljubljana - Gusto - Santic+24' 25''
81Alberto Dainese
SEG Racing Academy
SEG Racing Academy+25' 02''
82János Pelikán
Pannon Cycling Team
Pannon Cycling Team+25' 13''
83Bartosz Warchol
Wibatech - Merx
Wibatech - Merx+25' 50''
84Etienne van Empel
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+27' 32''
85Anton Vorobyev
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+28' 50''
86Matej Zahálka
Elkov - Author
Elkov - Author+32' 49''
87Gašper Katrašnik
Adria Mobil
Adria Mobil+33' 56''
88Wessel Krul
SEG Racing Academy
SEG Racing Academy+37' 32''
89Misch Leyder
Leopard Pro Cycling
Leopard Pro Cycling+42' 45''
90Jan Koller
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+56' 51''