Memorial Marco Pantani

Results

 RidersTeamsTime
1Fabio Taborre
Acqua & Sapone
Acqua & Sapone4h 25' 31''
2Davide Rebellin
Ville d'Alger
Ville d'Alger+0''
3Daniel Martin
EF Education First
EF Education First+0''
4Giovanni Visconti
Vini Fantini
Vini Fantini+0''
5Oleg Berdos
Utensilnord
Utensilnord+0''
6Paolo Bailetti
Utensilnord
Utensilnord+0''
7Fabio Felline
Geox
Geox+0''
8Riccardo Chiarini
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+0''
9Juan José Cobo
Geox
Geox+0''
10Miguel Ángel Rubiano
D'Angelo & Antenucci
D'Angelo & Antenucci+0''
11Damiano Caruso
Cannondale
Cannondale+0''
12Stefan Schumacher
Ville d'Alger
Ville d'Alger+0''
13Christophe Le Mével
EF Education First
EF Education First+0''
14Emanuele Sella
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+0''
15Domenico Pozzovivo
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+0''
16Nicolas Baldo
Atlas
Atlas+0''
17Federico Canuti
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+0''
18Carlos Betancur
Acqua & Sapone
Acqua & Sapone+0''
19Marco Marzano
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+6''
20Vincenzo Nibali
Cannondale
Cannondale+6''
21Federico Rocchetti
Utensilnord
Utensilnord+6''
22Przemyslaw Niemiec
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+11''
23Alessandro Donati
Acqua & Sapone
Acqua & Sapone+11''
24Alessandro Proni
Acqua & Sapone
Acqua & Sapone+11''
25Michele Scarponi
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+11''
26Ivan Basso
Cannondale
Cannondale+11''
27Alan Marangoni
Cannondale
Cannondale+11''
28Sergey Rudaskov
Itera - Katyusha
Itera - Katyusha+1' 52''
29Aristide Ratti
Team Wit
Team Wit+1' 52''
30Timofey Kritskiy
Itera - Katyusha
Itera - Katyusha+1' 52''
31Luca Solari
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+1' 52''
32David De La Fuente
Geox
Geox+1' 52''
33Vyacheslav Kuznetsov
Itera - Katyusha
Itera - Katyusha+1' 52''
34Ermanno Capelli
Team Vorarlberg - Santic
Team Vorarlberg - Santic+1' 52''
35Xavier Florencio
Geox
Geox+1' 52''
36Peter Stetina
EF Education First
EF Education First+1' 52''
37Claudio Corioni
Acqua & Sapone
Acqua & Sapone+1' 52''
38Alessandro Petacchi
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+1' 52''
39Fausto Fognini
Team Wit
Team Wit+1' 52''
40Carlos Ochoa
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+1' 52''
41Juan Sebastián Tamayo
Team Wit
Team Wit+1' 52''
42Roberto Richeze
ORA Hotels
ORA Hotels+1' 52''
43Volodymyr Bileka
Amore & Vita - Prodir
Amore & Vita - Prodir+1' 52''
44Giuseppe Di Salvo
Ville d'Alger
Ville d'Alger+1' 52''
45Andrea Pasqualon
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+1' 52''
46Fabio Sabatini
Cannondale
Cannondale+1' 52''
47Matteo Di Serafino
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+1' 52''
48Damiano Margutti
Utensilnord
Utensilnord+1' 52''
49José Serpa
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+1' 52''
50Thomas Peterson
EF Education First
EF Education First+1' 52''
51Luca Mazzanti
Vini Fantini
Vini Fantini+1' 52''
52Luca Zanasca
Team Wit
Team Wit+1' 52''
53Angelo Pagani
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+1' 58''
54Sacha Modolo
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+2' 00''