Memorial Marco Pantani

Results

 RidersTeamsTime
1Davide Ballerini
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec5h 03' 07''
2David Gaudu
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+0''
3Francesco Gavazzi
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+0''
4Xandro Meurisse
Wanty - Gobert Cycling Team
Wanty - Gobert Cycling Team+0''
5Gianluca Brambilla
Italy
Italy+0''
6Franco Pellizotti+0''
7Nairo Quintana
MOVISTAR
MOVISTAR+0''
8Eddie Dunbar
Team INEOS
Team INEOS+0''
9Marco Tizza
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+0''
10Warren Barguil
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+0''
11Domenico Pozzovivo
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+0''
12Ivan Santaromita
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+0''
13Serge Pauwels
Team Dimension Data
Team Dimension Data+0''
14Ben Hermans
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+0''
15Guillaume Martin
Wanty - Gobert Cycling Team
Wanty - Gobert Cycling Team+3''
16Mattia Cattaneo
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+3''
17Fausto Masnada
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+24''
18Vincenzo Nibali
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+40''
19Marco Canola
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+3' 46''
20Andrea Pasqualon
Wanty - Gobert Cycling Team
Wanty - Gobert Cycling Team+3' 46''
21Simone Velasco
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+3' 46''
22Matteo Montaguti
Italy
Italy+3' 46''
23Ivan Rovnyi
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+3' 46''
24Simone Ravanelli
Biesse - Carrera
Biesse - Carrera+3' 46''
25Mark Donovan
Team INEOS
Team INEOS+3' 46''
26José Joaquín Rojas
MOVISTAR
MOVISTAR+3' 46''
27Dimitri Peyskens
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-Bruxelles+3' 46''
28Pierpaolo Ficara
Amore & Vita - Prodir
Amore & Vita - Prodir+3' 46''
29Danilo Celano
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+3' 46''
30Lorenzo Rota
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+3' 46''
31Manuel Senni
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+3' 46''
32Ildar Arslanov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+3' 46''
33Dáyer Quintana
MOVISTAR
MOVISTAR+3' 46''
34Rubén Fernández
MOVISTAR
MOVISTAR+3' 46''
35Jon Irisarri
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+3' 49''
36Aleksander Vlasov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+3' 49''
37Ivan Martinelli
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM Tools+3' 49''
38Ettore Carlini
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM Tools+3' 49''
39Diego Rosa
Team INEOS
Team INEOS+3' 50''
40Simone Andreetta
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+3' 50''
41Steve Morabito
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+3' 50''
42Ben O'Connor
Team Dimension Data
Team Dimension Data+3' 51''
43Dion Smith
Wanty - Gobert Cycling Team
Wanty - Gobert Cycling Team+3' 51''
44Michal Golas
Team INEOS
Team INEOS+3' 51''
45Sebastian Schönberger
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+3' 51''
46Jérémy Maison
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+3' 51''
47Dario Cataldo
Italy
Italy+3' 51''
48Sebastián Henao
Team INEOS
Team INEOS+3' 51''
49Joaquim Silva
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+3' 51''
50Marco Frapporti
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+3' 51''
51Edoardo Zardini
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+3' 53''
52Matej Mohoric
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+3' 53''
53Giovanni Visconti
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+3' 57''
54Fabio Aru
Italy
Italy+4' 04''
55Davide Formolo
Italy
Italy+4' 04''
56Antonio Nibali
Bahrain-Merida
Bahrain-MeridaDNF
57Kristijan Koren
Bahrain-Merida
Bahrain-MeridaDNF
58Jorge Arcas
MOVISTAR
MOVISTARDNF
59Mikel Landa
MOVISTAR
MOVISTARDNF
60Eduardo Sepúlveda
MOVISTAR
MOVISTARDNF
61Natnael Berhane
Team Dimension Data
Team Dimension DataDNF
62Scott Davies
Team Dimension Data
Team Dimension DataDNF
63Nicholas Dlamini
Team Dimension Data
Team Dimension DataDNF
64Lachlan Morton
Team Dimension Data
Team Dimension DataDNF
65Jaco Venter
Team Dimension Data
Team Dimension DataDNF
66Leonardo Basso
Team INEOS
Team INEOSDNF
67Christopher Lawless
Team INEOS
Team INEOSDNF
68William Bonnet
Groupama - FDJ
Groupama - FDJDNF
69Matthieu Ladagnous
Groupama - FDJ
Groupama - FDJDNF
70Tobias Ludvigsson
Groupama - FDJ
Groupama - FDJDNF
71Romain Seigle
Groupama - FDJ
Groupama - FDJDNF
72Arthur Vichot
Groupama - FDJ
Groupama - FDJDNF
73Samuele Battistella
Italy
ItalyDNF
74Alessandro Covi
Italy
ItalyDNF
75Manuel Belletti
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - SidermecDNF
76Mattia Frapporti
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - SidermecDNF
77Vincenzo Albanese
Bardiani - CSF
Bardiani - CSFDNF
78Michael Bresciani
Bardiani - CSF
Bardiani - CSFDNF
79Mirco Maestri
Bardiani - CSF
Bardiani - CSFDNF
80Alessandro Tonelli
Bardiani - CSF
Bardiani - CSFDNF
81Julen Amezqueta
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGADNF
82Justin Oien
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGADNF
83Josu Zabala
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGADNF
84Yannis Yssaad
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGADNF
85Amaro Antunes
CCC Development Team
CCC Development TeamDNF
86František Sisr
CCC Development Team
CCC Development TeamDNF
87Piotr Brozyna
CCC Development Team
CCC Development TeamDNF
88Pawel Cieslik
CCC Development Team
CCC Development TeamDNF
89Patryk Stosz
CCC Development Team
CCC Development TeamDNF
90Kamil Malecki
CCC Development Team
CCC Development TeamDNF
91Michal Paluta
CCC Development Team
CCC Development TeamDNF
92Elie Gesbert
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - SamsicDNF
93Romain Le Roux
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - SamsicDNF
94Kévin Ledanois
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - SamsicDNF
95Amaël Moinard
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - SamsicDNF
96Franck Bonnamour
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - SamsicDNF
97Igor Boev
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVeloDNF
98Sergey Firsanov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVeloDNF
99Stepan Kurianov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVeloDNF
100Denis Nekrasov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVeloDNF
101Matteo Badilatti
Israel Cycling Academy
Israel Cycling AcademyDNF
102José Manuel Díaz
Israel Cycling Academy
Israel Cycling AcademyDNF
103Krists Neilands
Israel Cycling Academy
Israel Cycling AcademyDNF
104Guy Niv
Israel Cycling Academy
Israel Cycling AcademyDNF
105Kristian Sbaragli
Israel Cycling Academy
Israel Cycling AcademyDNF
106Daniel Turek
Israel Cycling Academy
Israel Cycling AcademyDNF
107Nicola Bagioli
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - FaizanèDNF
108Sho Hatsuyama
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - FaizanèDNF
109Juan José Lobato
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - FaizanèDNF
110Simone Ponzi
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - FaizanèDNF
111Thomas Deruette
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-BruxellesDNF
112Eliot Lietaer
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-BruxellesDNF
113Kenny Molly
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-BruxellesDNF
114Christophe Masson
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-BruxellesDNF
115Julien Mortier
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-BruxellesDNF
116Antoine Warnier
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-BruxellesDNF
117Miguel Flórez
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTMDNF
118Ilia Koshevoy
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTMDNF
119Luca Pacioni
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTMDNF
120Giuseppe Fonzi
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTMDNF
121Simone Antonini
Wanty - Gobert Cycling Team
Wanty - Gobert Cycling TeamDNF
122Odd Christian Eiking
Wanty - Gobert Cycling Team
Wanty - Gobert Cycling TeamDNF
123Marco Minnaard
Wanty - Gobert Cycling Team
Wanty - Gobert Cycling TeamDNF
124Alberto Amici
Biesse - Carrera
Biesse - CarreraDNF
125Raul Colombo
Biesse - Carrera
Biesse - CarreraDNF
126Lorenzo Delcò
Biesse - Carrera
Biesse - CarreraDNF
127Kevin Colleoni
Biesse - Carrera
Biesse - CarreraDNF
128Enrico Salvador
Biesse - Carrera
Biesse - CarreraDNF
129Michel Piccot
Biesse - Carrera
Biesse - CarreraDNF
130Federico Zurlo
Giotti Victoria
Giotti VictoriaDNF
131Mattia Marcelli
Giotti Victoria
Giotti VictoriaDNF
132Andrea Ruscetta
Giotti Victoria
Giotti VictoriaDNF
133Riccardo Stacchiotti
Giotti Victoria
Giotti VictoriaDNF
134Denis Marian Vulcan
Giotti Victoria
Giotti VictoriaDNF
135Elia Ciabocco
Sangemini - Trevigiani - MG.K Vis
Sangemini - Trevigiani - MG.K VisDNF
136Luca Colnaghi
Sangemini - Trevigiani - MG.K Vis
Sangemini - Trevigiani - MG.K VisDNF
137Antonio Di Sante
Sangemini - Trevigiani - MG.K Vis
Sangemini - Trevigiani - MG.K VisDNF
138Matteo Draperi
Sangemini - Trevigiani - MG.K Vis
Sangemini - Trevigiani - MG.K VisDNF
139Alessandro Marinozzi
Sangemini - Trevigiani - MG.K Vis
Sangemini - Trevigiani - MG.K VisDNF
140Geremia Goffi
Sangemini - Trevigiani - MG.K Vis
Sangemini - Trevigiani - MG.K VisDNF
141Alexander Evtushenko
Lokosphinx
LokosphinxDNF
142Arseny Nikiforov
Lokosphinx
LokosphinxDNF
143Dmitry Sokolov
Lokosphinx
LokosphinxDNF
144Alexander Vdovin
Lokosphinx
LokosphinxDNF
145Savva Novikov
Lokosphinx
LokosphinxDNF
146Marco Bernardinetti
Amore & Vita - Prodir
Amore & Vita - ProdirDNF
147Michele Corradini
Amore & Vita - Prodir
Amore & Vita - ProdirDNF
148Davide Gabburo
Amore & Vita - Prodir
Amore & Vita - ProdirDNF
149Viesturs Lukševics
Amore & Vita - Prodir
Amore & Vita - ProdirDNF
150Colin Stüssi
Amore & Vita - Prodir
Amore & Vita - ProdirDNF
151Mirko Trosino
Amore & Vita - Prodir
Amore & Vita - ProdirDNF
152Francesco Bettini
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM ToolsDNF
153Andrea Garosio
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM ToolsDNF
154Emanuele Onesti
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM ToolsDNF
155Franco Orocito
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM ToolsDNF
156Angelo Raffaele
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM ToolsDNF
157Kristijan Budimir
Meridiana - Kamen Team
Meridiana - Kamen TeamDNF
158David Jabuka
Meridiana - Kamen Team
Meridiana - Kamen TeamDNF
159Emanuel Kišerlovski
Meridiana - Kamen Team
Meridiana - Kamen TeamDNF
160Antonino Pugliese
Meridiana - Kamen Team
Meridiana - Kamen TeamDNF
161Matteo Rabottini
Meridiana - Kamen Team
Meridiana - Kamen TeamDNF
162Ivan Vojskovic
Meridiana - Kamen Team
Meridiana - Kamen TeamDNF