CRO Race

Table

 RidersTeamsTime
1Kanstantsin Siutsou
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida26h 51' 12''
2Pieter Weening
Roompot - Charles
Roompot - Charles+11''
3Yevgeniy Gidich
ASTANA PRO
ASTANA PRO+1' 01''
4Radoslav Rogina
Adria Mobil
Adria Mobil+1' 18''
5Niklas Eg
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+1' 27''
6Daniel Pearson
Aqua Blue Sport
Aqua Blue Sport+2' 19''
7Artem Nych
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+3' 27''
8Gianluca Brambilla
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+3' 37''
9Jonathan Lastra
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+4' 23''
10Domen Novak
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+4' 38''
11Rubén Acosta
Coldeportes - Bicicletas Strongman
Coldeportes - Bicicletas Strongman+4' 41''
12Taylor Eisenhart
Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources
Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources+5' 48''
13Tadej Pogacar
Ljubljana - Gusto - Santic
Ljubljana - Gusto - Santic+5' 49''
14Johnatan Cañaveral
Coldeportes - Bicicletas Strongman
Coldeportes - Bicicletas Strongman+7' 02''
15Enrico Barbin
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+7' 03''
16Josip Rumac
Meridiana - Kamen Team
Meridiana - Kamen Team+9' 01''
17David Lozano
Team Novo Nordisk
Team Novo Nordisk+9' 56''
18Alessandro Tonelli
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+11' 04''
19Žiga Rucigaj
Ljubljana - Gusto - Santic
Ljubljana - Gusto - Santic+11' 58''
20Nick van der Lijke
Roompot - Charles
Roompot - Charles+12' 43''
21Lukasz Owsian
CCC Development Team
CCC Development Team+13' 56''
22Artyom Zakharov
ASTANA PRO
ASTANA PRO+14' 31''
23Daniil Fominykh
ASTANA PRO
ASTANA PRO+14' 44''
24Matteo Rabottini
Meridiana - Kamen Team
Meridiana - Kamen Team+15' 16''
25Óscar Quiroz
Coldeportes - Bicicletas Strongman
Coldeportes - Bicicletas Strongman+16' 43''
26Janez Brajkovic
Adria Mobil
Adria Mobil+17' 23''
27Jure Golcer
Adria Mobil
Adria Mobil+17' 34''
28Aristóbulo Cala
Coldeportes - Bicicletas Strongman
Coldeportes - Bicicletas Strongman+17' 38''
29Andrei Krasilnikau
Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources
Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources+17' 45''
30Simone Ponzi
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+18' 10''
31Matej Mohoric
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+18' 30''
32Emanuel Kišerlovski
Meridiana - Kamen Team
Meridiana - Kamen Team+19' 15''
33Manuele Boaro
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+19' 18''
34Yukiya Arashiro
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+26' 19''
35Daniel Savini
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+30' 18''
36Andrew Fenn
Aqua Blue Sport
Aqua Blue Sport+30' 56''
37Jan Tratnik
CCC Development Team
CCC Development Team+31' 15''
38Diego Cano
Coldeportes - Bicicletas Strongman
Coldeportes - Bicicletas Strongman+33' 38''
39Zhandos Bizhigitov
ASTANA PRO
ASTANA PRO+33' 50''
40Federico Zurlo
Giotti Victoria
Giotti Victoria+34' 08''
41Krists Neilands
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+34' 25''
42Sergey Lagutin
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+34' 48''
43Mateo Frankovic
Meridiana - Kamen Team
Meridiana - Kamen Team+35' 19''
44Mirco Maestri
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+37' 15''
45Guillaume Boivin
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+38' 08''
46Hayato Yoshida
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+38' 21''
47Bruno Maltar
Meridiana - Kamen Team
Meridiana - Kamen Team+38' 41''
48Fabian Lienhard
Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources
Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources+40' 38''
49Vincenzo Albanese
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+40' 46''
50Igor Boev
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+41' 57''
51Laurent Didier
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+42' 14''
52Gorazd Per
Adria Mobil
Adria Mobil+46' 08''
53Andrea Peron
Team Novo Nordisk
Team Novo Nordisk+46' 23''
54Paolo Simion
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+47' 03''
55Alex Kirsch
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-Bruxelles+47' 21''
56Ben Hill
Ljubljana - Gusto - Santic
Ljubljana - Gusto - Santic+47' 51''
57Kristian Sbaragli
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+48' 00''
58Eduardo Estrada
Coldeportes - Bicicletas Strongman
Coldeportes - Bicicletas Strongman+48' 19''
59Adrian Kurek
CCC Development Team
CCC Development Team+48' 29''
60Pawel Bernas
CCC Development Team
CCC Development Team+48' 32''
61Ludwig De Winter
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-Bruxelles+49' 09''
62Raul Sinza
Giotti Victoria
Giotti Victoria+49' 34''
63Deni Banicek
Meridiana - Kamen Team
Meridiana - Kamen Team+49' 47''
64Bakhtiyar Kozhatayev
ASTANA PRO
ASTANA PRO+49' 48''
65Jeroen Meijers
Roompot - Charles
Roompot - Charles+50' 26''
66Damiano Cima
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+50' 46''
67Juan José Lobato
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+52' 03''
68Hiroki Nishimura
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+53' 25''
69Gregor Gazvoda
Adria Mobil
Adria Mobil+54' 17''
70Roy Goldstein
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+54' 45''
71Oscar Riesebeek
Roompot - Charles
Roompot - Charles+54' 50''
72Kamil Gradek
CCC Development Team
CCC Development Team+55' 31''
73Riccardo Minali
ASTANA PRO
ASTANA PRO+56' 07''
74Marko Kump
CCC Development Team
CCC Development Team+56' 09''
75Guy Sagiv
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+56' 24''
76Vlad Dobre
Giotti Victoria
Giotti Victoria+56' 58''
77Peter Koning
Aqua Blue Sport
Aqua Blue Sport+58' 19''
78Nikolay Trusov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+58' 27''
79Viktor Potocki
Ljubljana - Gusto - Santic
Ljubljana - Gusto - Santic+59' 12''
80Sondre Enger
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+59' 33''
81Izidor Penko
Ljubljana - Gusto - Santic
Ljubljana - Gusto - Santic+59' 41''
82Riccardo Stacchiotti
Giotti Victoria
Giotti Victoria+59' 43''
83Roman Maykin
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+1h 02' 06''
84Umberto Poli
Team Novo Nordisk
Team Novo Nordisk+1h 02' 38''
85Ruslan Tleubayev
ASTANA PRO
ASTANA PRO+1h 02' 46''
86Jon Božic
Adria Mobil
Adria Mobil+1h 02' 47''
87Michel Kreder
Aqua Blue Sport
Aqua Blue Sport+1h 03' 22''
88Žiga Jerman
Ljubljana - Gusto - Santic
Ljubljana - Gusto - Santic+1h 03' 47''
89Andrea Guardini
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+1h 04' 09''
90David Jabuka
Meridiana - Kamen Team
Meridiana - Kamen Team+1h 04' 50''
91Sjoerd van Ginneken
Roompot - Charles
Roompot - Charles+1h 04' 57''
92Niccolò Bonifazio
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+1h 05' 00''
93Justin Oien
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+1h 07' 49''
94William Muñoz
Coldeportes - Bicicletas Strongman
Coldeportes - Bicicletas Strongman+1h 08' 13''
95Pawel Franczak
CCC Development Team
CCC Development Team+1h 09' 22''
96Ludovic Robeet
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-Bruxelles+1h 09' 39''
97Yannis Yssaad
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+1h 09' 48''
98Emil Dima
Giotti Victoria
Giotti Victoria+1h 10' 22''
99Elmar Reinders
Roompot - Charles
Roompot - Charles+1h 10' 42''
100Miguel Bryon
Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources
Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources+1h 11' 11''
101Žiga Horvat
Adria Mobil
Adria Mobil+1h 13' 56''
102Matic Grošelj
Ljubljana - Gusto - Santic
Ljubljana - Gusto - Santic+1h 15' 10''
103Julien Stassen
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-Bruxelles+1h 15' 46''
104Alex Frame
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+1h 16' 28''
105Franklin Six
Wallonie-Bruxelles
Wallonie-Bruxelles+1h 17' 17''
106Wouter Wippert
Roompot - Charles
Roompot - Charles+1h 17' 54''
107Eduard Michael Grosu
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+1h 19' 40''
108Kohei Uchima
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+1h 24' 23''
109Mattia Marcelli
Giotti Victoria
Giotti Victoria+1h 38' 44''
110Nicolas Marini
Giotti Victoria
Giotti Victoria+1h 48' 21''