Tour de Hongrie

Table

 RidersTeamsTime
1Damien Howson
Team BikeExchange
Team BikeExchange18h 07' 10''
2Ben Hermans
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+16''
3Antonio Tiberi
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+24''
4Jhojan García
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+32''
5Stefan de Bod
ASTANA PRO
ASTANA PRO+45''
6Laurens Huys
Bingoal - Pauwels Sauces - WB
Bingoal - Pauwels Sauces - WB+51''
7Pawel Cieslik
Voster - ATS Team
Voster - ATS Team+54''
8Javier Romo
ASTANA PRO
ASTANA PRO+54''
9Kevin Colleoni
Team BikeExchange
Team BikeExchange+57''
10Santiago Buitrago
Bahrain Victorious
Bahrain Victorious+59''
11Fabio Van den Bossche
Sport Vlaanderen - Baloise
Sport Vlaanderen - Baloise+1' 11''
12Luc Wirtgen
Bingoal - Pauwels Sauces - WB
Bingoal - Pauwels Sauces - WB+1' 19''
13Gijs Leemreize
Team Jumbo - Visma
Team Jumbo - Visma+1' 21''
14Jordi Warlop
Sport Vlaanderen - Baloise
Sport Vlaanderen - Baloise+1' 23''
15Orluis Aular
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+1' 23''
16Kamil Gradek
Vini Zabù
Vini Zabù+1' 23''
17Alejandro Ropero
EOLO - Kometa Cycling Team
EOLO - Kometa Cycling Team+1' 23''
18Szymon Rekita
Voster - ATS Team
Voster - ATS Team+1' 26''
19Luca Chirico
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+1' 27''
20Piotr Brozyna
HRE - Mazowsze - Serce Polski
HRE - Mazowsze - Serce Polski+1' 27''
21Romain Combaud
Team DSM
Team DSM+1' 30''
22Kevin Vermaerke
Team DSM
Team DSM+1' 31''
23János Pelikán
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+1' 32''
24Kristjan Hocevar
Adria Mobil
Adria Mobil+1' 34''
25Manuele Boaro
ASTANA PRO
ASTANA PRO+1' 35''
26Frederik Wandahl
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+1' 36''
27Jokin Murguialday
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+1' 36''
28Alexander Kamp
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+1' 44''
29Kristian Yustre
Giotti Victoria - Savini Due
Giotti Victoria - Savini Due+1' 57''
30Yevgeniy Fedorov
ASTANA PRO
ASTANA PRO+1' 57''
31Cristian Scaroni
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+1' 57''
32Gal Glivar
Adria Mobil
Adria Mobil+2' 02''
33Edward Theuns
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+2' 14''
34Rick Pluimers
Team Jumbo - Visma
Team Jumbo - Visma+2' 14''
35Ruben Apers
Sport Vlaanderen - Baloise
Sport Vlaanderen - Baloise+2' 16''
36Edoardo Zardini
Vini Zabù
Vini Zabù+2' 19''
37Marco Frapporti
Vini Zabù
Vini Zabù+2' 24''
38Barnabás Peák
Team BikeExchange
Team BikeExchange+2' 27''
39Michel Heßmann
Team Jumbo - Visma
Team Jumbo - Visma+2' 51''
40Sergio Martín
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+3' 12''
41Erik Fetter
EOLO - Kometa Cycling Team
EOLO - Kometa Cycling Team+3' 14''
42Mattia Frapporti
EOLO - Kometa Cycling Team
EOLO - Kometa Cycling Team+3' 27''
43Diego Pablo Sevilla
EOLO - Kometa Cycling Team
EOLO - Kometa Cycling Team+4' 08''
44Fred Wright
Bahrain Victorious
Bahrain Victorious+4' 24''
45Mike Teunissen
Team Jumbo - Visma
Team Jumbo - Visma+4' 30''
46Tom Van Asbroeck
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+4' 37''
47Artyom Zakharov
ASTANA PRO
ASTANA PRO+4' 38''
48Josip Rumac
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+4' 38''
49Mick van Dijke
Team Jumbo - Visma
Team Jumbo - Visma+4' 56''
50Patryk Stosz
Voster - ATS Team
Voster - ATS Team+5' 13''
51Patrick Gamper
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+5' 18''
52Petr Rikunov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+5' 31''
53Louis Blouwe
Bingoal - Pauwels Sauces - WB
Bingoal - Pauwels Sauces - WB+6' 29''
54Viktor Filutás
Giotti Victoria - Savini Due
Giotti Victoria - Savini Due+6' 32''
55Zsombor Palumby
Hungary
Hungary+6' 35''
56Sean De Bie
Bingoal - Pauwels Sauces - WB
Bingoal - Pauwels Sauces - WB+7' 19''
57Vyacheslav Kuznetsov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+8' 06''
58Norbert Hrenkó
Hungary
Hungary+8' 12''
59Davide Bais
EOLO - Kometa Cycling Team
EOLO - Kometa Cycling Team+9' 26''
60Péter Kusztor
Team Novo Nordisk
Team Novo Nordisk+9' 26''
61Ferenc Szöllösi
Hungary
Hungary+9' 35''
62Emils Liepinš
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+9' 54''
63Evgeniy Shalunov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+10' 16''
64Timothy Dupont
Bingoal - Pauwels Sauces - WB
Bingoal - Pauwels Sauces - WB+10' 30''
65Aljaž Jarc
Adria Mobil
Adria Mobil+10' 32''
66Arne Marit
Sport Vlaanderen - Baloise
Sport Vlaanderen - Baloise+10' 34''
67Gergö Orosz
Hungary
Hungary+10' 34''
68Niklas Märkl
Team DSM
Team DSM+10' 34''
69Balázs Rózsa
Hungary
Hungary+10' 34''
70Aljaž Omrzel
Adria Mobil
Adria Mobil+10' 34''
71Olav Kooij
Team Jumbo - Visma
Team Jumbo - Visma+10' 39''
72Gašper Katrašnik
Adria Mobil
Adria Mobil+10' 40''
73David González
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+10' 45''
74Alexander Konychev
Team BikeExchange
Team BikeExchange+10' 45''
75Laurenz Rex
Bingoal - Pauwels Sauces - WB
Bingoal - Pauwels Sauces - WB+11' 02''
76David Lozano
Team Novo Nordisk
Team Novo Nordisk+11' 52''
77Alberto Dainese
Team DSM
Team DSM+12' 38''
78Mattia Viel
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+12' 41''
79Emanuele Onesti
Giotti Victoria - Savini Due
Giotti Victoria - Savini Due+12' 46''
80Juraj Sagan
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+13' 09''
81Marius Mayrhofer
Team DSM
Team DSM+15' 12''
82Ádám Karl
Hungary
Hungary+15' 15''
83Jordi Meeus
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+15' 20''
84Gilles De Wilde
Sport Vlaanderen - Baloise
Sport Vlaanderen - Baloise+15' 31''
85Kaden Groves
Team BikeExchange
Team BikeExchange+15' 48''
86Jakub Mareczko
Vini Zabù
Vini Zabù+15' 49''
87Charlie Quarterman
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+15' 55''
88Martin Laas
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+15' 55''
89Pawel Franczak
Voster - ATS Team
Voster - ATS Team+15' 55''
90Sam Bewley
Team BikeExchange
Team BikeExchange+16' 22''
91Mihkel Räim
HRE - Mazowsze - Serce Polski
HRE - Mazowsze - Serce Polski+16' 59''
92Maciej Paterski
Voster - ATS Team
Voster - ATS Team+17' 03''
93Mateusz Grabis
Voster - ATS Team
Voster - ATS Team+17' 09''
94Jakob Egholm
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+17' 17''
95Pawel Bernas
HRE - Mazowsze - Serce Polski
HRE - Mazowsze - Serce Polski+17' 22''
96Sam Brand
Team Novo Nordisk
Team Novo Nordisk+17' 29''
97Yuval Ben Moshe
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+18' 01''
98Adrian Kurek
HRE - Mazowsze - Serce Polski
HRE - Mazowsze - Serce Polski+18' 41''
99Davide Martinelli
ASTANA PRO
ASTANA PRO+19' 25''
100Rudy Barbier
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+19' 25''
101Damiano Cima
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+19' 25''
102Matteo Malucelli
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+19' 25''
103Igor Boev
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+19' 25''
104Itamar Einhorn
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+19' 53''
105Luca Pacioni
EOLO - Kometa Cycling Team
EOLO - Kometa Cycling Team+20' 04''
106Taj Jones
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+20' 25''
107Alan Banaszek
HRE - Mazowsze - Serce Polski
HRE - Mazowsze - Serce Polski+20' 42''
108Phil Bauhaus
Bahrain Victorious
Bahrain Victorious+20' 44''
109Paolo Simion
Giotti Victoria - Savini Due
Giotti Victoria - Savini Due+21' 04''
110Sasha Weemaes
Sport Vlaanderen - Baloise
Sport Vlaanderen - Baloise+21' 04''
111Heinrich Haussler
Bahrain Victorious
Bahrain Victorious+21' 11''
112Andrea Guardini
Giotti Victoria - Savini Due
Giotti Victoria - Savini Due+21' 41''
113Marcel Sieberg
Bahrain Victorious
Bahrain Victorious+21' 51''
114Norbert Banaszek
HRE - Mazowsze - Serce Polski
HRE - Mazowsze - Serce Polski+22' 07''
115Simone Bevilacqua
Vini Zabù
Vini Zabù+25' 21''
116Liam Bertazzo
Vini Zabù
Vini Zabù+26' 58''
117Ahmed Madan
Bahrain Victorious
Bahrain Victorious+29' 31''