RidersTeamsTime
1Iván Sosa
MOVISTAR
MOVISTAR12h 27' 12''
2Lorenzo Fortunato
EOLO - Kometa Cycling Team
EOLO - Kometa Cycling Team+15''
3Nicolas Edet
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+44''
4Mikel Bizkarra
Euskaltel - Euskadi
Euskaltel - Euskadi+44''
5Antonio Pedrero
MOVISTAR
MOVISTAR+48''
6Igor Arrieta
Equipo Kern Pharma
Equipo Kern Pharma+56''
7Kévin Vauquelin
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+2' 28''
8Gotzon Martín
Euskaltel - Euskadi
Euskaltel - Euskadi+2' 46''
9Joaquim Silva
Efapel Cycling
Efapel Cycling+3' 04''
10Alexis Vuillermoz
TotalEnergies
TotalEnergies+3' 14''
11Jonathan Lastra
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+3' 42''
12Daniel Navarro
Burgos - BH
Burgos - BH+4' 00''
13Fabien Grellier
TotalEnergies
TotalEnergies+4' 28''
14Cristián Rodríguez
TotalEnergies
TotalEnergies+6' 50''
15Jesús Del Pino
Aviludo - Louletano - Loulé Concelho
Aviludo - Louletano - Loulé Concelho+9' 36''
16Unai Iribar
Euskaltel - Euskadi
Euskaltel - Euskadi+10' 03''
17Maxime Bouet
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+10' 28''
18Simon Yates
Team BikeExchange
Team BikeExchange+10' 32''
19Jon Agirre
Equipo Kern Pharma
Equipo Kern Pharma+11' 39''
20Alessandro Verre
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+12' 01''
21Thibault Guernalec
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+12' 24''
22Henrique Casimiro
Efapel Cycling
Efapel Cycling+13' 31''
23Vincenzo Albanese
EOLO - Kometa Cycling Team
EOLO - Kometa Cycling Team+13' 53''
24Unai Cuadrado
Euskaltel - Euskadi
Euskaltel - Euskadi+14' 05''
25Alan Jousseaume
TotalEnergies
TotalEnergies+14' 29''
26Paul Ourselin
TotalEnergies
TotalEnergies+15' 03''
27José Joaquín Rojas
MOVISTAR
MOVISTAR+16' 12''
28Sergio Samitier
MOVISTAR
MOVISTAR+16' 39''
29Eduardo Pérez
Manuela Fundación
Manuela Fundación+17' 00''
30Mikel Nieve
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+17' 32''
31Francesco Gavazzi
EOLO - Kometa Cycling Team
EOLO - Kometa Cycling Team+19' 35''
32Pelayo Sánchez
Burgos - BH
Burgos - BH+19' 56''
33Adrià Moreno
Burgos - BH
Burgos - BH+21' 20''
34Diego Pablo Sevilla
EOLO - Kometa Cycling Team
EOLO - Kometa Cycling Team+21' 39''
35Mateu Estelrich
Electro Hiper Europa - Caldas
Electro Hiper Europa - Caldas+21' 50''
36Iván García
MOVISTAR
MOVISTAR+21' 54''
37Tanel Kangert
Team BikeExchange
Team BikeExchange+22' 20''
38Michel Ries
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+22' 47''
39Ángel Madrazo
Burgos - BH
Burgos - BH+24' 14''
40Tom Armstrong
Electro Hiper Europa - Caldas
Electro Hiper Europa - Caldas+24' 17''
41Nuno Meireles
Aviludo - Louletano - Loulé Concelho
Aviludo - Louletano - Loulé Concelho+25' 24''
42Iker Ballarin
Euskaltel - Euskadi
Euskaltel - Euskadi+25' 38''
43Damien Howson
Team BikeExchange
Team BikeExchange+25' 52''
44João Benta
Efapel Cycling
Efapel Cycling+26' 30''
45Fernando Barceló
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+26' 44''
46Mario Aparicio
Burgos - BH
Burgos - BH+27' 54''
47Nicholas Schultz
Team BikeExchange
Team BikeExchange+28' 01''
48Roberto González
Java - Kiwi Atlántico
Java - Kiwi Atlántico+29' 43''
49Callum Scotson
Team BikeExchange
Team BikeExchange+29' 58''
50Jesús Ezquerra
Burgos - BH
Burgos - BH+30' 21''
51Vojtech Repa
Equipo Kern Pharma
Equipo Kern Pharma+30' 29''
52Txomin Juaristi
Euskaltel - Euskadi
Euskaltel - Euskadi+30' 29''
53Orluis Aular
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+30' 33''
54Iván Moreno
Equipo Kern Pharma
Equipo Kern Pharma+31' 31''
55Sergio Araiz
Equipo Kern Pharma
Equipo Kern Pharma+31' 36''
56Yesid Pira
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+31' 56''
57Carlos Oyarzún
Aviludo - Louletano - Loulé Concelho
Aviludo - Louletano - Loulé Concelho+32' 05''
58Pierre Latour
TotalEnergies
TotalEnergies+33' 03''
59Alex Martín
EOLO - Kometa Cycling Team
EOLO - Kometa Cycling Team+36' 18''
60Pedro Andrade
Efapel Cycling
Efapel Cycling+36' 36''
61Christopher Juul-Jensen
Team BikeExchange
Team BikeExchange+36' 48''
62Vinicius Rangel
MOVISTAR
MOVISTAR+36' 50''
63Iñigo Elosegui
MOVISTAR
MOVISTAR+37' 22''
64Rafael Silva
Efapel Cycling
Efapel Cycling+41' 39''
65Ibon Ruiz
Equipo Kern Pharma
Equipo Kern Pharma+42' 23''
66Alessandro Fancellu
EOLO - Kometa Cycling Team
EOLO - Kometa Cycling Team+42' 25''
67Mark Christian
EOLO - Kometa Cycling Team
EOLO - Kometa Cycling Team+43' 30''
68Lawson Craddock
Team BikeExchange
Team BikeExchange+46' 25''
69Daniel Jiménez
Manuela Fundación
Manuela Fundación+46' 37''
70Peio Goikoetxea
Euskaltel - Euskadi
Euskaltel - Euskadi+49' 14''
71Francisco Guerreiro
Efapel Cycling
Efapel Cycling+49' 16''
72Miguel Ángel Ballesteros
Electro Hiper Europa - Caldas
Electro Hiper Europa - Caldas+50' 11''
73Isaac Cantón
Manuela Fundación
Manuela Fundación+50' 52''
74Raúl Rota
Manuela Fundación
Manuela Fundación+51' 28''
75Jhojan García
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+56' 05''
76Joan Bennassar
Manuela Fundación
Manuela Fundación+56' 09''
77Bruno Araújo
BAI - Sicasal - Petro de Luanda
BAI - Sicasal - Petro de Luanda+56' 15''
78Rui Rodrigues
Aviludo - Louletano - Loulé Concelho
Aviludo - Louletano - Loulé Concelho+58' 56''
79Marcos Jurado
Electro Hiper Europa - Caldas
Electro Hiper Europa - Caldas+59' 19''
80Pablo Alonso
Electro Hiper Europa - Caldas
Electro Hiper Europa - Caldas+1h 00' 27''
81José María García
Electro Hiper Europa - Caldas
Electro Hiper Europa - Caldas+1h 01' 31''
82Xavier Cañellas
Java - Kiwi Atlántico
Java - Kiwi Atlántico+1h 01' 33''
83Fábio Fernandes
Efapel Cycling
Efapel Cycling+1h 01' 35''
84Edwin Torres
Java - Kiwi Atlántico
Java - Kiwi Atlántico+1h 01' 35''
85Joel Nicolau
Caja Rural - Seguros RGA
Caja Rural - Seguros RGA+1h 02' 00''